Dash System و معجزه ارسال به نقاط دورافتاده

Dash System و معجزه ارسال به نقاط دورافتاده

مناطقی از کره زمین به دلایل متفاوت مسیر دسترسی مناسبی ندارند. استارتاپ دش سیستمز توانسته با طراحی نرم‌افزاری خارق‌العاده کار خلبانان و شرکت‌های مسئول ارسال کالا را راحت کند. ارسال هوایی کالاها یک صنعت 6 تریلیون دلاری و معادل 35% ارزش تجارت جهانی است. به‌ویژه برای نقاطی که از دسترس دور هستند، یا به‌اصطلاح دورافتاده هستند، این نوع خاص از ارسال معمولاً انتخاب بهتری است. بااین‌حال تصور کنید ده بسته به مقصد چند شهر دورافتاده سوار بر یک هواپیمای کوچک باری‌اند. آیا این هواپیما باید ده بار فرود بیاید و مجدداً شروع به پرواز کند؟ این روند از نظر شرایط زمانی و مصرف سوخت اصلاً به‌صرفه نیست. استارتاپ دش سیستمز با طراحی و اجرای نرم‌افزار خود به حل این مشکلات کمک می‌کند. اما ویژگی‌ها و هدف این شرکت چیست؟

مسیر پیشرفت صنعت لجستیک در چین

مسیر پیشرفت صنعت لجستیک در چین

شرکت‌های کوریری و لجستیکی زیادی در چین فعالیت می‌کنند. به نظر می‌رسد که وسعت، تنوع جغرافیایی و جمعیت بالای این کشور مانعی برای خدمات‌رسانی شرکت‌های کوریری و لجستیکی در چین به‌حساب نمی‌آیند. اما موانع دیگری وجود دارند که می‌توانند سد راه بزرگ‌ترین کوریرهای جهان شوند.

تورم چه تأثیری در صنعت لجستیک و کوریر دارد

تورم چه تأثیری در صنعت لجستیک و کوریر دارد

بازارهای جهانی به‌ یکدیگر وابسته هستند؛ به همین دلیل زمانی که قیمت‌ها در یک بخش بالا می‌رود، کالاها و حوزه‌های دیگر نیز به آهستگی به افزایش هزینه‌ها دچار می‌شوند. افزایش هزینه‌ها در بخش نیروی انسانی، سوخت، و حمل‌ونقل، همگی در ایجاد تورم مؤثر هستند. حدوداً دو سال از شیوع بیماری کرونا می‌گذرد. در این دوره دوساله، رهبران کسب‌وکارهای مختلف و همچنین مشتریان متوجه شدند که استراتژی‌‌های مبتنی بر استقلال زنجیره تأمین، در بیشتر نقاط دنیا ایراداتی دارد. این تشخیص توسط جنگ روسیه و اکراین نیز تایید شد. شیوع ویروس کرونا و همچنین چنگ میان روسیه و اوکراین، دو عاملی هستند که می‌توانند در آینده نزدیک هزینه‌های لجستیکی و کوریری را به شدت افزایش دهند. در نهایت، رویکرد اهالی صنعت کوریری نسبت به این وضعیت و ایجاد تغییرات اقتصادی و ژئوپولتیکی می‌تواند زنجیره تامین را متحول کند. اما پیش از پرداختن به نحوه تغییر وضعیت، بهتر است به بررسی ریشه این تورم و نتایج احتمالی آن بپردازیم.

5 شاخص در انتخاب شرکت های کوریری

5 شاخص در انتخاب شرکت های کوریری

به نظر می‌آید که با ایجاد شرکت‌های کوریری دنیا کوچک‌تر شده است. این شرکت‌ها امکاناتی چون ارسال بسته‌ها، مدارک و کالاهای متنوعی مانند داروها، لباس‌ها، و حتی مواد خوراکی را برای سازمان‌ها و افراد حقیقی فراهم می‌کنند. شرکت‌های کوریری در دو بخش بین‌المللی و داخلی فعالیت دارند. در این مطلب به بررسی ویژگی‌های شرکت‌های می‌پردازیم که خدمات ارسال را در سطح استان‌ها و شهرهای داخلی کشور ارائه می‌دهند. این که شرکت کوریری باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد بسته به نیاز مشتریان و سازمان‌ها متفاوت است. با این حال می‌توان در زمینه برخی از ویژگی‌های مهم در انتخاب این شرکت‌ها به یک نظر مشترک رسید. شما نیز می‌توانید لیستی از انتظارات خود را تهیه کرده و با موارد ذکرشده مقایسه کنید.

کارگران در صنعت کوریر، چالش ها و نیازها

کارگران در صنعت کوریر، چالش ها و نیازها

کارگران صنعت کوریری بخشی از سرمایه‌ شرکت‌هایشان هستند. به همین دلیل شناخت بهتر چالش‌های پیش روی این کارکنان و نحوه ایجاد انگیزه در آن‌ها، از اولویت‌های شرکت‌های کوریری است. افراد زیادی در کشورهای مختلف مسئول ارسال مرسوله‌های مشتریان هستند. در کشوری مثل کانادا در سال 2020 تعداد 1.2 میلیارد بسته به‌وسیله شرکت‌های کوریری و کارکنان آن‌ها به گیرندگان تحویل ‌داده شد. این رقم نسبت به سال 2012 بیش از دوبرابر رشد داشته‌است. رشد و پیشرفت شرکت‌های کوریری بر پایه محکمی از نیروی انسانی بنا می‌شود. در کشورهای مختلف چالش‌ها و سختی‌های صنعت کوریر متفاوت است؛ اما کارگران این صنعت با انجام وظایفی مشابه، چرخ این صنعت را در حال گردش نگه می‌دارند. بخشی از چالش‌های این صنعت نیز مربوط به مدیریت و حفظ همین کارگران و رفع نیازهای آن‌ها است. مواردی مانند ایجاد برنامه کاری منظم و شخصی‌سازی شده و همچنین حفظ امنیت، تنها بخشی از نیازهای این افراد است.

لجستیک، دومین برگ برنده خلیج فارس

لجستیک، دومین برگ برنده خلیج فارس

آلفونسو دو آلبوکرک، جهانگشای بزرگ پرتغالی معتقد بود: «هرکس کنترل سه «تنگه هرمز»، «جبل‌الطلارق» و «عدن» را در دست داشته باشد، حاکم تمام مراودات تجاری جهان خواهد بود.»؛ کسی که خود تنگه هرمز را در قرن 15 میلادی به تصرف درآورد. سال‌ها بعد نیروهای ایرانی در دوران شاه عباس صفوی، پرتغالی‌ها را شکست دادند و از این تنگه و خلیج فارس اخراج کردند. 10 اردیبهشت در تقویم خورشیدی، مصادف با روز آزادسازی تنگه هرمز و خلیج فارس از دست نیروهای پرتغالی است. اما چه عواملی در همه این سال ها حتی نام خلیج فارس مورد توجه دنیا قرار داده؟

موارد بیشتر ...

large desktopdesktoptabletphone