تأثیر فناوری هایپرلوپ بر زنجیره تأمین جهانی

تأثیر فناوری هایپرلوپ بر زنجیره تأمین جهانی

یکی از مشکلاتی که همیشه در حوزه حمل‌ونقل مطرح بوده برقراری تعادل بین هزینه و زمان است. برای مثال راه‌های ارزان‌تر مثل حمل‌ونقل جاده‌ای از نظر زمان مطلوبیت کافی ندارند، و حمل‌ونقل‌های سریع هوایی نیز از نظر هزینه مقرون‌به‌صرفه نیستند. اما با ظهور فناوری هایپرلوپ، بارقه‌های امید برای حل این معضل شکل گرفته است. ارزش خالص بازار فناوری هایپرلوپ در سال 2021 به حدود 1.2 میلیارد دلار رسید. پیش‌بینی می‌شود این رقم تا سال 2026 به 6.6 میلیارد برسد. مهم‌ترین محرکه رشد این بازار کاهش زمان حمل‌و‌نقل است؛ اما از آنجایی که فناوری هایپرلوپ به سرمایه‌گذاری‌های پرهزینه‌ای برای زیرساخت‌هایش نیاز دارد، فراگیر شدن آن برای مسافران حتما زمان‌بر خواهد بود. اما شرایط در جابه‌جایی بار متفاوت است.

صفر تا صد ایمنی در صنعت لجستیک

صفر تا صد ایمنی در صنعت لجستیک

دقت و امنیت در حوزه کاری نیست. تصادفات و وقایع ناخواسته می‌توانند صدمات جبران‌ناپذیری را به کارکنان صنایع مختلف وارد کنند. صنعت لجستیک و کوریر نیز از این قاعده مستثنی نیست. اطلاعات اتاق آمار کارگران در آمریکا نشان می‌دهد که سالانه تنها در بخش انبارداری 15 هزار نفر از آسیب‌ها و بیماری‌های ناشی از کار رنج می‌برند. بخش حمل‌ونقل نیز از این خطرها در امان نیست. سازمان ایمنی کار و پیاده‌سازی سلامت در آمریکا (OSHA)،تخمین می‌زند که حدود 475 هزار راننده کامیون، با خودروهای سنگین‌تر از 4.5 تن، هر سال در تصادفات سهم دارند؛ یعنی سالانه حدود 5360 نفر جان خود را به‌خاطر این تصادفات از دست می‌دهند. بر همین اساس، 142 هزار نفر نیز از این طریق آسیب می‌بینند. بیشتر اوقات مقصر اصلی راننده خودروی حمل بار نیست. به نظر می‌رسد در 70 درصد مواقع، اقدامات رانندگان خودروهای دیگر در ایجاد تصادفات مرگ‌آفرین نقش دارد. نکته مثبت ماجرا این است که تا حد زیادی می‌شود ایمنی را در محل کار ایجاد کرد. با به‌کارگیری نکاتی ابتدایی در مراحل مختلف عملیات لجستیکی، از ارسال و انبارداری گرفته تا گام آخر تحویل به مشتری‌ها، کارکنان می‌توانند با آرامش خاطر بیشتری به فعالیت‌های خود ادامه دهند.

رشد به‌کارگیری ربات‌ها و اتوماسیون در انبارها

رشد به‌کارگیری ربات‌ها و اتوماسیون در انبارها

استفاده از ربات‌ها در حال حاضر بخش کوچکی از هزینه‌های کلی اتوماسیون انبار ‌را به خود اختصاص داده است؛ اما به‌کارگیری ربات‌ها و به‌دنبال آن، هزینه‌های مربوط به ربات‌ها به سرعت در حال رشد است. موسسه Interact Analysis پیش‌بینی می‌کند که ارزش بازار روبات‌های متحرک از حدود 3.6 میلیارد دلار در سال 2021، به 18 میلیارد دلار در سال 2025 افزایش خواهد یافت. همچنین پیش‌بینی می‌شود که تعداد انبارهای مجهز به روبات‌های متحرک از 9000 عدد در سال 2020، به 53000 انبار در سال 2025 افزایش یابد. علاوه بر این، موسسه Interact Analysis پیش پیش‌بینی می‌کند تا پایان سال 2025، مجموعاً 2.1 میلیون روبات در حال خدمت باشند که 860000 دستگاه از این تعداد در همان سال شروع به کار کرده‌اند.

مدیریت ضایعات در زنجیره تأمین چه نقشی دارد

مدیریت ضایعات در زنجیره تأمین چه نقشی دارد

ضایعات می‌تواند در اشکال مختلفی ظاهر شود؛ می‌تواند به صورت اتلاف سوخت، اتلاف مواد اولیه و یا موجودی اضافه باشد. اما به هر شکلی که باشد، منجر به کاهش بهره‌وری و کارایی زنجیره تأمین می‌شود. علاوه بر کاهش بهره‌وری، عوامل دیگری مانند رشد تورم در سرتاسر دنیا باعث شده‌اند کاهش هزینه‌های تولید و توزیع محصولات بیش‌ازپیش اهمیت پیدا کند. شرکت‌هایی که در زمینه مدیریت ضایعات در زنجیره تأمین عملکرد خوبی دارند، در کنار انجام مسئولیت اجتماعی خود در قبال محیط‌زیست، کاهش هزینه و در نتیجه سودآوری بیشتر و بهتری نیز خواهند داشت.

«گتیر»، استارتاپ 10 دقیقه ای

«گتیر»، استارتاپ 10 دقیقه ای

گتیر در زبان ترکی تقریباً به معنی این است که از کسی بخواهید چیزی را برای شما بیاورد. همچنین در زبان انگلیسی نیز عبارتی با مفهوم مشابه وجود دارد. این انتخاب هوشمندانه اسم تنها یک شعار نیست. گتیر در شهر استانبول ارسال ده دقیقه‌ای را برای مشتریانی که از نرم‌افزار تلفن همراه آن‌ها استفاده می‌کنند راه‌اندازی کرده است. رانندگان از انبارهایی که حدود 1500 کالا و مواد اولیه خوراکی را ذخیره دارند، در سراسر شهر کالاهای سفارش داده شده را به مشتریان می‌رسانند. این استارتاپ در حدود 81 شهر در ترکیه فعالیت دارد؛ و همچنان، گتیر در این کشور متوقف نشده و بازار خود را در اروپا و آمریکا هم گسترش می‌دهد. استارتاپ گتیر (Getir) قصد دارد جذب سرمایه‌ خود را تا مبلغ 12 میلیارد دلار افزایش دهد.

ضرورت استفاده از خدمات شرکت‌های طرف سوم (3PL) در بازار امروز

ضرورت استفاده از خدمات شرکت‌های طرف سوم (3PL) در بازار امروز

تولیدکنندگان و توزیع‌کنندگانی که ناوگان لجستیکی قدرتمندی ندارند و یا ناوگانی با ظرفیت محدود دارند، از خدمات شرکت‌های طرف سوم یا 3PL برای برون‌سپاری مدیریت لجستیک خود بهره می‌برند. باتوجه‌به ماهیت در حال تغییر بازارهای مصرفی، حرکت به سمت تجارت الکترونیک، و همچنین گسترش زنجیره تأمین بسیاری از کالاها در سرتاسر دنیا، حجم بازار این خدمات به‌شدت درحال‌رشد است. انتظار می‌رود بازار خدمات لجستیک شخص ثالث بین سال‌های 2022 تا 2032 حدوداً 7.6% رشد متوسط داشته باشد. حجم بازار لجستیک شخص ثالث در سال 2022 چیزی حدود 1031 میلیارد دلار تخمین زده شده است و انتظار می‌رود حجم این بازار در سال 2032 چیزی بالغ بر 2144 میلیارد دلار باشد.

موارد بیشتر ...

large desktopdesktoptabletphone