بازوهای رباتیک در فضای هاب‌های لجستیکی

بازوهای رباتیک در فضای هاب‌های لجستیکی

تقریباً 75٪ از شرکت‌ها تا سال 2027 قصد دارند از نوعی اتوماسیون رباتیک در انبارهای خود استفاده کنند. این اظهارات از سوی دوایت کلاپیچ، معاون مدیریت شرکت مشاوره Gartner در بخش عملیاتی زنجیره تأمین پست و لجستیک، ارائه شده است. یکی از تحقیقات همین سازمان در سال 2023 نشان داد که بسیاری از سازمان‌ها از قبل از ربات‌های متحرک استفاده می‌کنند و قصد گسترش ناوگان خود را در سه سال آینده دارند.

توانمندسازی پستی لجستیکی با میدمایل

توانمندسازی پستی لجستیکی با میدمایل

پتانسیل میدل‌مایل، گام میانی انتقال کالاها بین فضای هاب‌های لجستیکی، مدت‌ها است که نادیده گرفته شده‌است. اما رهبران در حوزه لجستیکی،‌ حمل‌ونقل و کوریر و خرده‌فروشی متوجه این موضوع هستند که میدمایلی که کارآمد باشد نقشی اساسی در توزیع، پردازش، بهینه‌سازی و در نهایت ارسال کالاها به مقصد نهایی دارد. برای این که تجربه مشتریان بی‌نقص باشد،‌ روند اجرایی از آغاز تا پایان خدمات پستی لجستیکی باید کامل باشد. در شرایطی که درآمدها کم شده،‌ تورم در بیشتر کشورها رو به افزایش است ولی انتظار مشتریان همچنان بالا است، حفظ استانداردها مهم‌تر می‌شود. مشتری‌ها انتظار دارند کالاها با کیفیتی مانند قبل و بهتر به‌دست آن‌ها برسد و هزینه‌ها افزایش زیادی نداشته‌باشد.

گذر از ابهامات استفاده از هوش مصنوعی در پست و لجستیک با 5 اصل

گذر از ابهامات استفاده از هوش مصنوعی در پست و لجستیک با 5 اصل

در دنیای امروز بر کسی پوشیده نیست که هوش مصنوعی ریشه‌های عمیقی در زندگی ما پیدا کرده‌است. از پیشنهاد کلمه برای تمام‌کردن جمله‌ها موقع تایپ گرفته تا ارسال خودکار بسته‌ها با پهبادها از سوی آمازون، هوش مصنوعی ظرفیت خود برای بهینه‌سازی زندگی را ثابت کرده‌است.

بدهی فنی چیست و در چرخه پستی لجستیکی  چه‌قدر است

بدهی فنی چیست و در چرخه پستی لجستیکی چه‌قدر است

هزینه‌ای که به دلیل ناکارآمدی سیستم‌ها به مجموعه‌ها وارد می‌شود تحت عنوان بدهی فنی قابل بررسی است. بدهی فنی می‌تواند تحت تاثیر سیستم‌های مکانیکی و نرم‌افزاری قدیمی اتفاق بیفتد. عقب‌انداختن به‌روزرسانی سیستم‌ها هزینه خود را در نهایت در سود و زیان شرکت‌ها نشان می‌دهد.

موارد بیشتر ...

large desktopdesktoptabletphone