چگونه بهبود عملیات هاب به کاهش زمان معطلی ناوگان در هاب منجر می‌‌شود

چگونه بهبود عملیات هاب به کاهش زمان معطلی ناوگان در هاب منجر می‌‌شود

وقت طلاست و در مدیریت زنجیره تامین، هرچه وقت وسایل نقلیه بیشتر در جاده‌ها و برای تحویل کالا صرف شود تا انتظار برای بارگیری بهتر است. اما حقیقت این است که بیشتر وقت ناوگان حمل صرف انتظار برای بارگیری یا تخلیه محموله در انبارها و هاب‌ها می‌شود. طبق برخی برآوردها نسبت زمان‌های انتظار به کل زمان فعالیت ناوگان به ۵۰ درصد هم می‌رسد. اینجاست که اهمیت کاهش زمان معطلی در هاب و انبار مشخص می‎شود. حال با ما همراه باشید تا بررسی کنیم که چگونه می‌توان با مدیریت عملیات داخل هاب این زمان را کاهش داد.

۴ چالش اصلی لجستیک میدمایل و نحوه حل آن‎ها

۴ چالش اصلی لجستیک میدمایل و نحوه حل آن‎ها

مرحله میدمایل عامل کلیدی کنترل سرعت و کیفیت فرآیند تحویل است. در این حوزه دقت و هماهنگی بین رانندگان تحویل و مدیران عملیات بسیار مهم می‎شود، زیرا اینجاست که محصولات سفرشان به مراکز تحویل سفارش‌های مشتریان را آغاز می‌کنند و موفقیت تحویل به موقع در لست‎مایل به موفقیت میدمایل بستگی دارد.

۷ چالش رایجی که ارائه‌دهندگان خدمات کوریری با آن مواجه هستند

۷ چالش رایجی که ارائه‌دهندگان خدمات کوریری با آن مواجه هستند

صنعت خدمات کوریر در دنیا رو به رشد است و انتظار می‌رود حجم آن تا سال ۲۰۳۱ به ۶۵۸.۳ میلیارد دلار برسد. افزایش سریع تجارت فرامرزی و تجارت الکترونیک ارائه‎دهندگان خدمات کوریر را به سمت ارائه خدمات جدید سوق داده است. تحقیقات نشان می‌دهد که حجم جهانی ارسال بسته‌ها در سال ۲۰۲۷ به ۲۵۶ میلیارد بسته خواهد رسید. این بدان معناست که ارائه‌دهندگان خدمات کوریری باید برای افزایش تقاضاها و چالش‌های مقیاس‌پذیری کسب‌وکار خود آماده باشند.

۷ استراتژی برای کاهش هزینه‎های حمل‎ونقل به کمک هوشمندسازی

۷ استراتژی برای کاهش هزینه‎های حمل‎ونقل به کمک هوشمندسازی

هزینه‌های سوخت، استهلاک ناوگان و نیوری کار در اثر طی کردن مسافت‌های طولانی، نظارت بر فرایندها، تعمیر و نگهداری ناوگان و سایر هزینه‌های حمل‎ونقل، متغیرهای متعدد و پیچیده‌ای هستند که برای تضمین سودآوری کسب‌وکار نیاز به مدیریت آن‌ها داریم. کسب‌وکارها چگونه می‎توانند مدیریت جامع، ردیابی و کنترل همه این متغیرها را برای کاهش هزینه‎های کلی حمل‎ونقل تضمین کنند؟ آن‎ها چه اقداماتی می‎توانند انجام دهند تا عملیات حمل‎ونقل خود را کارآمدتر کنند؟ اتوماسیون چگونه می‎تواند به آن‎ها کمک کند؟ در این مقاله، قصد داریم پاسخ این سؤالات و بسیاری از سؤالات دیگر را به طور مفصل مورد بحث قرار بدهیم.

موارد بیشتر ...

large desktopdesktoptabletphone