تاثیر زلزله‌های شدید ترکیه بر زنجیره تامین جهانی

تاثیر زلزله‌های شدید ترکیه بر زنجیره تامین جهانی

جفت زلزله شدیدی که با بزرگی ۷.۸ و ۷.۶ ریشتر و به فاصله ۹ ساعت و در تاریخ ۶ فوریه بخش گسترده٬ای از مناطقی جنوبی ترکیه و شمال سوریه را تحت تاثیر قرار داد، تلفات شدیدی در پی داشت. بیش از ۵۰ هزار نفر جان خود را از دست داده و زندگی حدود ۱۳ میلیون تحت تاثیر قرار گرفت. اما زلزله‌ها به همینجا محدود نشدند و پس‌لرزه‌های متعدد و گاه شدید همچنان در ترکیه و کشورهای همسایه ادامه دارند.

افزایش ریسک‌های امنیت سایبری در زنجیره تامین

افزایش ریسک‌های امنیت سایبری در زنجیره تامین

پیشرفت‌های فناوری باعث توسعه و بهبود عملکرد شبکه‌های تحویل و تامین شده است اما این پیشرفت‌ها مشکلاتی نیز به همراه دارند؛ مثلا زنجیره تامین را بیشتر در معرض حملات سایبری قرار می‌دهند. توسعه روند دیجیتالی شدن در زنجیره تامین تهدیدات بالقوه مرتبط با حملات سایبری را به همراه دارد که فقط به منابع سخت‌افزاری و نرم‌افزاری IT شرکت محدود نمی‌شود. این حملات می‌تواند بر دارایی‌های فیزیکی در فروشگاه‌ها و انبارهای ورودی و خروجی نیز تأثیر بگذارد. حملات سایبری رایج

فناوری‌های تسهیلگر خدمات تحویل در همان روز

فناوری‌های تسهیلگر خدمات تحویل در همان روز

تحویل در همان روز (same-day delivery) یک خدمت تقریبا جدید اما کاملا متداول است. حدود نیمی از مصرف‌کنندگان سبد خرید آنلاین را به دلیل تحویل کند یا زمان تحویل نامشخص رها می‌کنند. اما تحویل در همان روز چقدر قابل اجراست؟ یکی از بهترین راهکارها برای پیاده‌سازی موفق ارسال در همان روز، برونسپاری آن به کوریر‌های متخصص در همین حوزه است. اما دلیل اینکه بعضی شرکت‌ها می‌توانند از پس پیچیدگی‌های این سرویس بربیایند این است که علاوه بر تجربه و حرفه‌ای بودن از امکانات فناوری نیز بیشترین بهره را می‌برند. برای آشنایی با فناوری‌هایی که کوریرهای حرفه‌ای برای ارائه خدمت تحویل در همان روز استفاده می‌کنند، این مقاله را بخوانید.

اینترنت اشیا و تحول در صنعت حمل‌ونقل

اینترنت اشیا و تحول در صنعت حمل‌ونقل

اینترنت اشیا چندین سال است که در صدر فهرست پیشرفت‌های فناوری قرار دارد. اینترنت اشیا که به اختصار IoT نیز نامیده می‌شود، گروهی از دستگاه‌های فیزیکی متصل به هم هستند که همگام‌سازی شده‌اند و می‌توانند از طریق اینترنت با هم ارتباط برقرار کرده و همکاری کنند. آن‌ها می‌توانند اطلاعات و داده‌ها را از طریق اینترنت تبادل کنند. اجزای اینترنت اشیا شامل دستگاه‌های کوچک، حسگرها و تجهیزات، دوربین‌ها و موارد مشابه است که برای فعالیت‌های عملیاتی مختلف استفاده می‌شوند.

همه چیز درباره حمل‌ونقل LCL

همه چیز درباره حمل‌ونقل LCL

تقریبا هرکس که در بخشی از فرایند حمل‌ونقل در زنجیره تامین مشغول باشد، چندین بار با نام اختصاری LCL یا حمل با کانتینر اشتراکی برخورد کرده است. به عبارت ساده می‌توان گفت که راهی برای حمل‌ونقل است که در آن محموله شما با چندین محموله دیگر برای پر کردن یک کانتینر ارسال می‌شود.

۶ راه برای بهبود فرآیند مدیریت تحویل در کسب‌وکارها

۶ راه برای بهبود فرآیند مدیریت تحویل در کسب‌وکارها

آیا می‌دانستید که ۷۹ درصد از کسب‌وکارهایی که زنجیره‌های تامین کارآمد دارند، درآمدی بیشتر از میانگین صنعت خود کسب می‌کنند؟ مدیریت تحویل در این فرآیند بسیار مهم و گام نهایی در زنجیره است. اما چگونه می‌توان از کارایی این فرآیند اطمینان حاصل کرد؟ در ادامه با ۶ روش برای بهبود فرآیند مدیریت آشنا می‌شویم.

موارد بیشتر ...

large desktopdesktoptabletphone