اهمیت تحویل بار و پست سریع در صنایع کلیدی

اهمیت تحویل بار و پست سریع در صنایع کلیدی

پست سریع در سال‌های اخیر، سرعت رشد بالاتری داشته است. حجم بازار جهانی تحویل و پست سریع در سال ۲۰۲۲ تقریباً ۲۶۳ میلیارد برآورد شده که تا سال ۲۰۳۰ به ۴۸۴ میلیارد دلار افزایش خواهد یافت. این روند رشد، یک هشدار برای تمام کسب‌وکارها و به‌ویژه کسب‌وکارهای سنتی است که برای عقب نیفتادن از رقبا، باید سرعت را مدنظر قرار دهند. رهبران کسب‌وکارها در صنایع مختلف، می‌دانند که مشتریانشان انتظار افزایش سرعت تحویل سفارش را دارند، روندی که با همه‌گیری تشدید هم شده است. شاید همه با لزوم تحویل سریع در خرده‌فروشی آشنا باشیم؛ اما در این مقاله قصد داریم نقش تحویل سریع را در برخی از صنایع کلیدی بررسی کنیم.

تفاوت‌های فرست‌مایل، میدمایل و لست‌مایل دلیوری

تفاوت‌های فرست‌مایل، میدمایل و لست‌مایل دلیوری

جابه‌جایی کالا از تولیدکننده به مصرف‌کننده نهایی شامل مراحل متعددی می‌شود. کسب‌وکارها باید این مراحل را به طور مؤثر اجرا کنند تا اطمینان حاصل شود که زنجیره تأمین دچار تأخیر یا تعطیلی نمی‌شود. فرست‌مایل، میدمایل و لست‌مایل دلیوری، عبارت‌هایی هستند که در حوزه زنجیره تأمین استفاده می‌شوند. این مراحل منعکس‌کننده حرکت کالاها از زمان شروع ساخت آن‌ها تا مصرف هستند.

خدمات پستی میدمایل چیست و بهینه‌سازی آن چه ضرورتی دارد

خدمات پستی میدمایل چیست و بهینه‌سازی آن چه ضرورتی دارد

حمل‌ونقل کالا بین دو نقطه میانی زنجیره تأمین، عملیاتی است که به‌عنوان خدمات پستی میدمایل شناخته می‌شود و یک مرحله حیاتی در زنجیره تأمین است. به طور کلی، پروسه ارسال محصول از انبارها شروع می‌شود که محصولات دریافتی از یک تأمین‌کننده یا مرکز تولید را به طور موقت ذخیره می‌کنند. کالاها از این انبارها به یک مرکز ثانویه ارسال می‌شوند که اقلام را دسته‌بندی و برای مشتریان یا فروشگاه‌ها ارسال می‌کند.

ارسال چه بسته‌هایی را می‌توان به شرکت‌های کوریری سپرد

ارسال چه بسته‌هایی را می‌توان به شرکت‌های کوریری سپرد

با‌توجه‌به افزایش تنوع خدماتی که شرکت‌های پستی در سراسر جهان ارائه می‌دهند، استفاده از شرکت‌های کوریری بیش‌از‌پیش مورد استقبال مردم قرار گرفته است. دلایل زیادی برای انتخاب یک کوریر نسبت به روش‌های تحویل داخلی خود شرکت و روش‌های سنتی پست وجود دارد. با انتخاب یک شرکت کوریری می‌توانید اندازه وسیله نقلیه و همچنین گزینه‌های تحویل سریع برای موارد فوری را انتخاب کنید. سرویس‌های کوریری تضمین‌های محکم‌تری برای ارائه خدماتی سریع‌تر و امن‌تر نسبت به سرویس پست معمولی ارائه می‌دهند. ارسال کالاها با ویژگی خاص مانند کالاهای سنگین، ظریف و شکننده، گران‌قیمت، فاسد شونده و مواردی که مشتریان بسیار حساسی دارند، توسط شرکت‌های کوریری بسیار به‌صرفه‌تر از روش‌های سنتی است. علاوه بر این شرکت‌های کوریری به شما امکان رهگیری بسته‌هایتان را می‌دهند. در این مقاله انواع مختلف اقلامی را بررسی می‌کنیم که برای ارسال آن‌ها به یک کوریر حرفه‌ای نیاز خواهید داشت.

موارد بیشتر ...

large desktopdesktoptabletphone