مسیر پیشرفت صنعت لجستیک در چین

مسیر پیشرفت صنعت لجستیک در چین

شرکت‌های کوریری و لجستیکی زیادی در چین فعالیت می‌کنند. به نظر می‌رسد که وسعت، تنوع جغرافیایی و جمعیت بالای این کشور مانعی برای خدمات‌رسانی شرکت‌های کوریری و لجستیکی در چین به‌حساب نمی‌آیند. اما موانع دیگری وجود دارند که می‌توانند سد راه بزرگ‌ترین کوریرهای جهان شوند.

تورم چه تأثیری در صنعت لجستیک و کوریر دارد

تورم چه تأثیری در صنعت لجستیک و کوریر دارد

بازارهای جهانی به‌ یکدیگر وابسته هستند؛ به همین دلیل زمانی که قیمت‌ها در یک بخش بالا می‌رود، کالاها و حوزه‌های دیگر نیز به آهستگی به افزایش هزینه‌ها دچار می‌شوند. افزایش هزینه‌ها در بخش نیروی انسانی، سوخت، و حمل‌ونقل، همگی در ایجاد تورم مؤثر هستند. حدوداً دو سال از شیوع بیماری کرونا می‌گذرد. در این دوره دوساله، رهبران کسب‌وکارهای مختلف و همچنین مشتریان متوجه شدند که استراتژی‌‌های مبتنی بر استقلال زنجیره تأمین، در بیشتر نقاط دنیا ایراداتی دارد. این تشخیص توسط جنگ روسیه و اکراین نیز تایید شد. شیوع ویروس کرونا و همچنین چنگ میان روسیه و اوکراین، دو عاملی هستند که می‌توانند در آینده نزدیک هزینه‌های لجستیکی و کوریری را به شدت افزایش دهند. در نهایت، رویکرد اهالی صنعت کوریری نسبت به این وضعیت و ایجاد تغییرات اقتصادی و ژئوپولتیکی می‌تواند زنجیره تامین را متحول کند. اما پیش از پرداختن به نحوه تغییر وضعیت، بهتر است به بررسی ریشه این تورم و نتایج احتمالی آن بپردازیم.

5 شاخص در انتخاب شرکت های کوریری

5 شاخص در انتخاب شرکت های کوریری

به نظر می‌آید که با ایجاد شرکت‌های کوریری دنیا کوچک‌تر شده است. این شرکت‌ها امکاناتی چون ارسال بسته‌ها، مدارک و کالاهای متنوعی مانند داروها، لباس‌ها، و حتی مواد خوراکی را برای سازمان‌ها و افراد حقیقی فراهم می‌کنند. شرکت‌های کوریری در دو بخش بین‌المللی و داخلی فعالیت دارند. در این مطلب به بررسی ویژگی‌های شرکت‌های می‌پردازیم که خدمات ارسال را در سطح استان‌ها و شهرهای داخلی کشور ارائه می‌دهند. این که شرکت کوریری باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد بسته به نیاز مشتریان و سازمان‌ها متفاوت است. با این حال می‌توان در زمینه برخی از ویژگی‌های مهم در انتخاب این شرکت‌ها به یک نظر مشترک رسید. شما نیز می‌توانید لیستی از انتظارات خود را تهیه کرده و با موارد ذکرشده مقایسه کنید.

کارگران در صنعت کوریر، چالش ها و نیازها

کارگران در صنعت کوریر، چالش ها و نیازها

کارگران صنعت کوریری بخشی از سرمایه‌ شرکت‌هایشان هستند. به همین دلیل شناخت بهتر چالش‌های پیش روی این کارکنان و نحوه ایجاد انگیزه در آن‌ها، از اولویت‌های شرکت‌های کوریری است. افراد زیادی در کشورهای مختلف مسئول ارسال مرسوله‌های مشتریان هستند. در کشوری مثل کانادا در سال 2020 تعداد 1.2 میلیارد بسته به‌وسیله شرکت‌های کوریری و کارکنان آن‌ها به گیرندگان تحویل ‌داده شد. این رقم نسبت به سال 2012 بیش از دوبرابر رشد داشته‌است. رشد و پیشرفت شرکت‌های کوریری بر پایه محکمی از نیروی انسانی بنا می‌شود. در کشورهای مختلف چالش‌ها و سختی‌های صنعت کوریر متفاوت است؛ اما کارگران این صنعت با انجام وظایفی مشابه، چرخ این صنعت را در حال گردش نگه می‌دارند. بخشی از چالش‌های این صنعت نیز مربوط به مدیریت و حفظ همین کارگران و رفع نیازهای آن‌ها است. مواردی مانند ایجاد برنامه کاری منظم و شخصی‌سازی شده و همچنین حفظ امنیت، تنها بخشی از نیازهای این افراد است.

لجستیک، دومین برگ برنده خلیج فارس

لجستیک، دومین برگ برنده خلیج فارس

آلفونسو دو آلبوکرک، جهانگشای بزرگ پرتغالی معتقد بود: «هرکس کنترل سه «تنگه هرمز»، «جبل‌الطلارق» و «عدن» را در دست داشته باشد، حاکم تمام مراودات تجاری جهان خواهد بود.»؛ کسی که خود تنگه هرمز را در قرن 15 میلادی به تصرف درآورد. سال‌ها بعد نیروهای ایرانی در دوران شاه عباس صفوی، پرتغالی‌ها را شکست دادند و از این تنگه و خلیج فارس اخراج کردند. 10 اردیبهشت در تقویم خورشیدی، مصادف با روز آزادسازی تنگه هرمز و خلیج فارس از دست نیروهای پرتغالی است. اما چه عواملی در همه این سال ها حتی نام خلیج فارس مورد توجه دنیا قرار داده؟

سِندِل، رقیب جدی پست استرالیا

سِندِل، رقیب جدی پست استرالیا

ارسال مرسوله در کشورهای پهناور و با جغرافیایی پیچیده مانند استرالیا ساده نیست. استارتاپ سِندِل (Sendle) اما، با ابزارهای دقیق و پشتیبانی قوی و همچنین قیمت‌های رقابتی، مسیر جدیدی را برای شرکت‌های پستی و کوریری طراحی و ارائه کرده است. سِندل در سال 2014 و در استرالیا شروع به کار کرد. بنیانگذاران این شرکت موفق شدند در چهار مرحله، بیش از 34 میلیون دلار سرمایه را جذب کنند. در همین راستا، 10 سرمایه‌گذار اشتیاق خود را برای پذیرش ریسک سرمایه‌گذاری در این استارتاپ نشان دادند. اما مزیت‌ این استارتاپ نسبت به دیگر شرکت‌های لجستیکی و کوریری در استرالیا چیست؟

موارد بیشتر ...

large desktopdesktoptabletphone