۷ چالش رایجی که ارائه‌دهندگان خدمات کوریری با آن مواجه هستند

۷ چالش رایجی که ارائه‌دهندگان خدمات کوریری با آن مواجه هستند

صنعت خدمات کوریر در دنیا رو به رشد است و انتظار می‌رود حجم آن تا سال ۲۰۳۱ به ۶۵۸.۳ میلیارد دلار برسد. افزایش سریع تجارت فرامرزی و تجارت الکترونیک ارائهدهندگان خدمات کوریر را به سمت ارائه خدمات جدید سوق داده است. تحقیقات نشان می‌دهد که حجم جهانی ارسال بسته‌ها در سال ۲۰۲۷ به ۲۵۶ میلیارد بسته خواهد رسید. این بدان معناست که ارائه‌دهندگان خدمات کوریری باید برای افزایش تقاضاها و چالش‌های مقیاس‌پذیری کسب‌وکار خود آماده باشند.

ارائه‌دهندگان خدمات کوریری راه‌های جدیدی را برای شرکت‌های تجارت الکترونیک فراهم می‌کنند تا دامنه نفوذ خود را گسترش دهند و محصولات خود را به مشتریان بیشتری ارائه دهند. پشتیبانی از عملیات لجستیک یک شرکت تجارت الکترونیک یک کسب‌وکار پرسود است و شرکت‌های خدمات کوریری برای ارائه خدمات به چندین شرکت به یک سیستم مدیریت پیشرفته نیاز دارند. چرا که چالش‌های زیادی در این فرآیند وجود دارد. در این مقاله این چالش‌ها را بررسی خواهیم کرد.

چالش‌های پیش روی شرکتهای کوریری

در این بخش از مقاله هفت مورد از موانع بی‌شماری که شرکت‌های کوریری برای مدیریت کسب‌وکار خود با آن مواجه هستند، آورده شده است.

ناتوانی در مدیریت چندین مشتری

شرکتهای تجارت الکترونیک مشتریان یک ارائه دهنده خدمات کوریر هستند. از آنجایی که یک شرکت کوریر با چندین کسب و کار تجارت الکترونیک ارتباط دارد، داشتن یک سیستم مدیریتی کارآمد برای رسیدگی به سفارشات آنها و حفظ سابقه حواله‌های دریافت مبالغ فاکتورهای خرید از مشتریان نهایی و سایر فرآیندها ضروری است.

تحویل با تاخیر

تحویل محمولهها در زمان معین ممکن است باعث شود که یک شرکت کوریر مشتریان خود را از دست بدهد. همچنین می‌تواند هزینه کلی حملونقل را افزایش دهد. مهمتر از همه، این می‌تواند منجر به نارضایتی مشتری شود، و احتمالا افزایش نرخ بالای بازگشت به مبدا را به همراه خواهد داشت.

عدم شفافیت در عملیات تحویل

شفافیت در طول تمام فرایندها و عملیات تحویل، تاثیر شگرفی در بهبود عملکرد کسب‌وکارهای فعال در حوزه لجستیک دارد. این امر می‌تواند تضمین کند که کالا بدون هیچ تاخیری در مکان مناسب به مشتری تحویل داده شود. با این حال، شرکتی که عملیات کوریری آن ضعف در موضوعیت شفافیت دارد، ممکن است در تحویل به موقع سفارش‌ها با مشکل مواجه شود. همچنین این مسئله می‌تواند به یک مانع در پاسخگویی به تقاضای مشتریان برای ردیابی تحویل تبدیل شود.

وابستگی به منابع انسانی

به حداقل رساندن اتکا به نیروی انسانی یکی از بزرگترین چالش‌های پیش روی شرکتهای کوریری است. استخدام تیم‌های بزرگ به معنای هزینه های عملیاتی بالا است. با توجه به تغییرات تقاضای فصلی، نیاز به نیروی انسانی نیز نوسانات بسیاتر زیادی دارد.

فراهم کردن قابلیت ردگیری توسط مشتریان

فراهم کردن قابلیت ردیابی برای شرکت تجارت الکترونیک و مشتری نهایی آن از وضعیت کوریر به صورت ریلتایم به یک ضرورت تبدیل شده است. توجه به این امر همچنین می‌تواند به کاهش هزینه‌های بخش پشتیانی مشتریان نیز منجر شود.

تحویل کالا بدون آسیب

تحویل سالم کالا به مشتریان نیز یکی از بزرگترین چالش‌های پیش روی شرکتهای کوریری است. هر گونه آسیب به محصول نه تنها ممکن است روی شهرت شرکت ارائه دهنده خدمات کوریری تأثیر بگذارد، بلکه ممکن است هزینه‌های مستقیم مثل جبران خسارت نیز در بر داشته باشد.

هزینه بالای ارسال و تحویل

مدیریت عملیات کوریر، مانند تفکیک و سورتینگ، تخصیص سفارش به مسیرها و ناوگان حمل، انتخاب وسیله نقلیه تحویل مناسب، تعیین رانندگان، برنامه‌ریزی مسیرهای تحویل و موارد دیگر به صورت دستی، ممکن است به یک مجموعه بزرگ از متخصصان نیاز داشته باشد. علاوه بر این، انجام عملیات‌های مختلف به زمان و تلاش قابل توجهی نیز نیاز دارد. کنترل هزینه خدمات، مشکل بزرگی برای ارائهدهندگان خدمات کوریری محسوب می‌شود.

 

نظرات شما

فرم ارسال نظر

large desktopdesktoptabletphone