سِندِل، رقیب جدی پست استرالیا

سِندِل، رقیب جدی پست استرالیا

ارسال مرسوله در کشورهای پهناور و با جغرافیایی پیچیده مانند استرالیا ساده نیست. استارتاپ سِندِل (Sendle) اما، با ابزارهای دقیق و پشتیبانی قوی و همچنین قیمت‌های رقابتی، مسیر جدیدی را برای شرکت‌های پستی و کوریری طراحی و ارائه کرده است.

سِندل در سال 2014 و در استرالیا شروع به کار کرد. بنیانگذاران این شرکت موفق شدند در چهار مرحله، بیش از 34 میلیون دلار سرمایه را جذب کنند. در همین راستا، 10 سرمایه‌گذار اشتیاق خود را برای پذیرش ریسک سرمایه‌گذاری در این استارتاپ نشان دادند. اما مزیت‌ این استارتاپ نسبت به دیگر شرکت‌های لجستیکی و کوریری در استرالیا چیست؟

 

مزایای استارتاپ سِندِل

وسعت کشورهایی مثل استرالیا باعث می‌شود خدمات پستی گران و زمان‌بر باشد؛ اما نوآوری استارتاپ سندل باعث شده تا بتواند خود را به عنوان جایگزینی ارزان برای پست استرالیا معرفی کند. این استارتاپ در حقیقت مالک هیچ وسیله نقلیه یا تاسیسات پردازشی نیست. سندل به عنوان یک میانجی بین مشتری‌ها و دیگر شرکت‌های کوریری کوچک‌تر مثل فست‌اِوِی و کوریرزپلیز کار می‌کند. نرخ ثابت ارسال بسته‌ها در سندل برای شرکت‌هایی که در زمینه تجارت الکترونیکی فعالیت می‌کنند به شدت جذاب است. بنابراین زمانی که هزینه‌ها از قبل مشخص است، فروشگاه‌های آنلاین می‌دانند دقیقا چه مبلغی را برای ارسال از مشتری‌های خود دریافت کنند. همچنین آن‌ها هیچ هزینه‌ای برای ارسال دوباره یا بازگشت به فرستنده پرداخت نمی‌کنند؛ پس نیازی نیست تا نگران هزینه‌های ارسال پیش‌بینی نشده باشند. یکی از نقاط مثبت دیگر سندل این است که با شرکت‌های فروش آنلاین زیادی مثل شاپیفای، ووکامرس و ای‌بِی همکاری نزدیک دارد. از دیگر مزایای این استارتاپ می­توان گفت:

  • ثبت سفارش در سندل بسیار آسان است
  • هزینه ثابت ارسال باعث ثبات قیمت شده
  • نرخ‌ها رقابتی است
  • ارسال دوباره بسته‌ها رایگان است
  • نشر خنثی گاز کربن دی اکسید است

 

سندل و نشر کربن خنثی

اکثر ما از میزان انتشار گاز کربن هنگام خرید اینترنتی بی‌خبر هستیم؛ فکر می‌کنیم با چند کلیک ساده بسته‌ها به خانه ما می‌رسند. اما نزدیک به 10% از کل گاز کربن آزاد شده در دنیا، سهم عملیات لجستیکی و حمل و نقل لازم در این مسیر است. در چنین شرایطی سندل مدعی نرخ نشر گاز کربن خنثی است! اما این به چه معنی است؟

وقتی برآیند انتشار گاز کربن و جذب آن به صفر برسد، در واقع نرخ نشر گاز کربن خنثی است. این فرایند موازنه کربن دی اکسید، با حمایت از برخی پروژه‌ها شدنی است؛ مثلا اگر از بازسازی جنگل‌ها، جایگزینی تکنولوژی‌های به روز و به صرفه یا حتی آموزش زنبورداران حمایت شود، قدمی مثبت برای حفظ محیط زیست برداشته‌ شده. بر اساس تحقیقات، 92% مشتریان به شرکت‌هایی که به مسایل محیطی یا اجتماعی توجه بیشتری دارند، بهتر اعتماد می‌کنند. با چنین رویکردی، استارتاپ سندل ادعا می‌کند 100% نشر کربن آن خنثی است و به تعهداتش پایبند است.

 

هزینه ارسال ثابت، برد یا باخت

نقطه ضعف هزینه‌های ارسال ثابت این است که بعضی از مناطق به شکل قابل توجهی هزینه‌های بیشتری را می‌پردازند. اگر بخواهید یک بسته را از بخش تجاری-مرکزی شهر سیدنی به ملبورن بفرستید در صورت استفاده از خدمات شرکت رقیب سندل، به نام تُل، باید 12 دلار هزینه ارسال بدهید، اما هزینه ارسال همین بسته با وزن مشخص در شرکت سندل 27.95 دلار است. در نقطه مقابل اگر بخواهید بسته‌ای را از ملبورن به یکی از نقاط حاشیه‌ای به نام پرث بفرستید، شرکت تُل از شما حدود 40 دلار هزینه ارسال دریافت می‌کند. کافی است این مبلغ را با هزینه ثابت سندل مقایسه کنید. پس شرایط به­گونه­ای است که با استفاده از خدمات سندل گاهی می‌بازید و گاهی برنده شمایید. اما شرایط دیگری هم وجود دارد که دریافت خدمات از سندل چندان به نفع مشتری نیست؛ مثل:

  • هزینه بالای ارسال بسته‌های بسیار بزرگ (بیشتر از 10 کیلوگرم)
  • عدم یکپارچگی ارائه خدمات توسط شرکت‌های فراهم‌کننده خدمات ارسال که با سندل همکاری می‌کنند
  • قابل برنامه ریزی نبودن روز دریافت کالا

 

از طرف دیگر اگرچه شرکت پست استرالیا آن‌قدر پرهزینه است و به عنوان انتخابی قابل اعتماد برای شرکت‌های تجارت الکترونیکی قابل انتخاب نیست؛ اما برای ارسال بسته‌هایی کوچک‌تر از 500 گرم که پیش از ارسال هزینه آن‌ها پرداخت شود، رقیب جدی برای سندل و شرکت­های رقیب است. چرا که این نوع ارسال برای نقاط دور افتاده بدون هزینه اضافی در نظر گرفته می‌شود؛ به عنوان مثال اگر بسته کوچک 500 گرمی را با استفاده از پست استرالیا به یک منطقه دورافتاده بفرستید، هزینه‌ آن حدودا 8.5 دلار است. در حالی که این رقم در شرکت سندل 20 دلار و در شرکت رقیب آن یعنی تُل، بین 20 تا 40 دلار هزینه‌ بردار است.

 

محبوبیت سندل در استرالیا

لیست بلند بالای شرکت‌هایی که با این استارتاپ فعالیت می‌کنند نشان از محبوبیت آن دارد. شرکت‌هایی مثل ووکامرس، بیگ‌کامرس، و ای‌بِی همه با سندل همکاری لجستیکی و کوریری دارند. یکی از این همکاران شرکت پابلو اند راستیز (Pablo & Rusty’s) است که خدمات ارسال قهوه در محل را به مشتری‌های خودش با کمک سندل ارائه می‌کند. ساکسون رایت، طرفدار پر و پا قرص قهوه در پابلو اند راستیز، می‌گوید:" (خدمات سندل) راحت است چون در سیستم‌های حال حاضر ما ادغام می‌شود، آنلاین، قابل اطمینان بوده و ارزش آن رو به افزایش است.

استارتاپ‌هایی همانند سندل با پیشنهاد روش‌های جایگزین که ارزان‌تر، بهینه‌تر و به­صرفه‌تر هستند، انتخاب‌های بیشتری را در اختیار مشتریان می‌گذارند. شرکت‌های کوریری و پستی مانند تی‌هاب یا سندل موفقیت را در رضایت مشتری‌های خود می‌بینند و به همین دلیل از سطح خدمات بالایی برخوردارند.

 

منابع:

https://launchwoo.com.au/aussie-delivery-services-compared-toll-australia-post-and-sendle/

https://www.sendle.com/

https://launchwoo.com.au/aussie-delivery-services-compared-toll-australia-post-and-sendle/

https://try.sendle.com/en-au/carbon-neutral-delivery

 

 

نظرات شما

فرم ارسال نظر

large desktopdesktoptabletphone