چگونه زمان ارسال مرسوله‌ها را کاهش می‌دهیم؟

چگونه زمان ارسال مرسوله‌ها را کاهش می‌دهیم؟

اغلب شرکت‌های پستی بزرگ و موفق از استراتژی‌هایی در ارسال استفاده می‌کنند تا زمان ارسال را به حداقل برسانند. به وضوح، هر چه فاصله مبدا و مقصد بیشتر باشد، بسته در زمان طولانی‌تری تحویل داده می‌شود. با این حال روش‌های کاهش زمان ارسال باعث جلب رضایت مشتری و خدمات رسانی بهتر شرکت‌ها می‌شود. اگر برای شما نیز جالب است که این شرکت‌ها از چه راه‌هایی تلاش به افزایش خشنودی شما دارند، این مقاله را مطالعه کنید.


سرمایه گذاری در گسترش هاب‌های محلی
هر چه تعداد هاب‌های محلی در شهرها و مراکز استان‌ها بیشتر باشد، بسته مسیر کمتری را تا رسیدن به گیرنده طی خواهد کرد. به عنوان مثال اگر بسته‌ای به مقصد یکی از شهرهای توابع اصفهان ارسال شود، مطلوب‌تر است پس از رسیدن به شهر مقصد، تا ساعت کاری تحویل، که اغلب در صبح است، همان جا بماند. با این کار در آغاز روز کاری بعد، بسته مسیر کم‌تری را تا گیرنده طی می‌کند. از این طریق سریع‌تر هم به گیرنده می‌رسد. اگر همین بسته در مرکز استان یا در استانی دیگر باشد تا زمان تحویل به مامور ارسال ، ناگزیر باید زمان بیشتری را در انبار و مکانی دور از گیرنده باقی بماند. با احتساب این موارد، گسترش هاب‌ها و مراکز پستی بیشتر به کاهش زمان ارسال منجر خواهد شد.

پیش‌بینی زمان افزایش تقاضا
روزهایی از سال هستند که همگی به فکر خرید‌ها و حراج‌های سالانه فروشندگان بزرگ و خرد هستیم. با افزایش خریدهای اینترنتی، بار کاری شدیدی به روی شرکت‌های ارسال کننده وارد می‌شود. روزهای آخر سال، حراج جمعه‌ها، جمعه‌ی سیاه که در ایران هم مرسوم شده است و روزهای عید برای شرکت‌های پستی روزهای حیاتی به شمار می‌آیند. افزایش خرید‌ها به معنی افزایش سود هم هست. با این حال در ابتدا باید خدمات درست به مشتریان ارایه شود. با پیش‌بینی این روزهای سرسام آور و پرشور، می‌توان نیروهای کاری بیشتری را در نظر گرفت. افزایش ساعات کاری هم به سریع‌تر رسیدن بسته‌ها کمک می‌کند. حتی می‌توان ظرفیت انبارها را افزایش داد یا از تخلیه بارهای موجود از قبل اطمینان حاصل کرد. به طور خلاصه، غافلگیری در این روزها باید به حداقل برسد.

ارسال شبانه روزی
اغلب شرکت‌های پستی بزرگ، از ارسال شبانه روزی نفع می‌برند. کاهش ترافیک‌های جاده‌ای و حتی هوایی در این ساعات می‌تواند به فرایند ارسال، سرعت بیشتری نیز ببخشد. روزها اغلب برای تحویل بسته‌ها به ماموران پستی و همچنین ارسال بسته‌های دیگر تا نزدیک‌ترین مرکز پستی به مقصد، مناسب است. شب‌ها هم برای رساندن مرسوله‌ها تا مراکز انبار یا مراکز شهرها در نظر گرفته می‌شود.

در نظر گرفتن یک زمان معقول برای ارسال
هر چه قدر هم فرایند ارسال سریع باشد، اگر در ابتدا مدت زمان ارسال کم‌تری به مشتری گفته شده باشد، انتظارات برآورده نمی‌شوند. در نتیجه بهتر است زمان منطقی و معقولی را برای ارسال در نظر گیریم. برای کسب رضایت مشتری، این زمان به آن‌ها اعلام می‌شود. اطمینان خاطر مشتریان در رسیدن بسته در زمان مقرر در بلند مدت، بسیار با ارزش است. هدف کاهش زمان ارسال است. با این حال با بیان حقیقت، در وقت و زمان مشتری نیز صرفه جویی می‌شود. پاسخ این صداقت، اغلب در خشنودی گیرندگان بسته‌ها، مشهود خواهد بود.
فرایند ارسال، امری پیچیده و منظم است. تمام لحظه‌های روند ارسال، برنامه ریزی شده است. در چنین سیستم هماهنگی، امکان یافتن اتلاف زمان و پیاده‌ سازی روش‌های گفته شده راحت‌تر می‌شود. به صورت کلی، هدف شرکت‌های پستی، جلب رضایت مشتری و سرعت بخشیدن به روند ارسال مرسوله‌ها است. در این مسیر، تمام روش‌های ممکن برای رسیدن به این هدف حایز اهمیت هستند.
در تی‌هاب ما برای رسیدن به حداکثر زمان ممکن در ارسال بسته‌ها از تمامی موارد گفته شده استفاده می‌کنیم تا بسته‌های مشتریان به سلامت و در کمترین زمان به دست آنها برسد. مدیریت تمامی‌ هاب‌های محلی در سراسر کشور در یک سیستم مشترک از جدیدترین برنامه‌های تی‌هاب است که به‌زودی بیشتر از این اتفاق برایتان خواهیم گفت.

نظرات شما

فرم ارسال نظر

large desktopdesktoptabletphone