رمز و راز ارسال بسته‌ها به نقاط دور افتاده

رمز و راز ارسال بسته‌ها به نقاط دور افتاده

زندگی در جایی دور دست و بدون دود و شلوغی شهرهای بزرگ شاید رویایی به نظر برسد. به همین دلیل، سختی راه و تحویل بسته‌ها به این نقاط در نگاه اول توجه را به خود جلب نمی‌کند. با وجود این سختی‌ها، شرکت‌های پستی ساز و کارهایی را در نظر می‌گیرند که افراد در این مکان‌ها نیز از خدمات بی بهره نمانند.

چه مکانی نقطه دور افتاده محسوب می‌شود؟

سوال اولی که شاید در ذهن شکل بگیرد، این است که به صورت کلی نقاط دور افتاده چگونه دسته بندی می‌‌شوند؟ چه چیزی باعث می‌شود یک مکان را در مقایسه با شهرهای دیگر، دور افتاده تلقی کنیم؟ تغریف کلی می‌گوید مکانی که از شهر یا استانی بزرگ به طرز قابل توجهی دور باشد و هاب‌های شرکت‌های پستی در نزدیکی آن‌ها قرار نگرفته باشد، دور افتاده در نظر گرفته می‌شوند. در این تقسیم بندی مکان‌های زیادی اعم از جزیره‌ها، حومه‌های شهرها، تفرجگاه‌های اسکی دور افتاده محسوب می‌شوند.

بسته این نقاط تا رسیدن به گیرنده چه مسیری را طی می‌کند؟

به طور طبیعی، بسته مسیر معمول را مانند دیگر بسته‌ها تا نزدیک‌ترین هاب طی می‌کند. از این جا به بعد مرسوله‌های این مکان‌های خارج از دسترس، می‌تواند به چند طریق ارسال شود. بسته به شرکت ارسالی و سیاست‌های آن‌ها ممکن است بسته به یک مامور ارسال اختصاصی سپرده شود. روش دیگر، سپردن بسته به ارسال کنندگان محلی است. در این روش گاهی برخی از شرکت‌ها بسته را تا نزدیکی محل دریافت و به یک فرستنده محلی میبرند. سپس این وظیفه شرکت همکار است که بسته را به گیرندگان برساند.

پهبادها، انقلابی در فرایند ارسال

با این حال روش‌های نوین و هیجان انگیزتری هم با پیشرفت تکنولوژی به کمک انسان‌ها می‌آیند. استفاده از پهبادها چندی است که در حوزه ارسال مورد توجه قرار گرفته است. این پهبادها در کمترین زمان، بسته را تا مقصد حمل می‌کنند و بدون زحمت برای کارکنان و مشتری عملیات خود را به انجام می‌رسانند. با این وجود، این تنها برای بسته‌های کوچک قابل انجام است. به علاوه، هزینه ابتدایی پهبادها باعث می‌شود، عملی شدن این پروژه‌ها به طور گسترده به تاخیر بیفتد. همچنان آینده ارسال گسترده مرسوله‌ها با استفاده از پهبادها به نظر ممکن می‌رسد.

مرسوله‌های نقاط دور افتاده و صرف وقت و انرژی بیشتر

با این که این فرایندها غیر ممکن نیستند، ولی انرژی و زمان بیشتری باید صرف این بسته‌های خاص بشود. برخی شرکت‌ها به طور کل از پذیرش چنین بسته‌هایی به دلیل عدم سودآوری امتناع می‌کنند. دریافت هزینه ارسال بیشتر برای این نوع مرسوله‌ها راهکاری است که شرکت‌های پستی برای ادامه فعالیت باید در پیش بگیرند. این امر منطقی است و به طور قطع با وجود این هزینه ، ارزش دریافت مرسوله بیشتر است. در مقایسه با ارسال‌ها در نقاط شهری با تراکم بسته‌های بیشتر، گاهی می‌توان گفت ارسال‌ها به نقاط دور افتاده سودآورتر نیز هست. تراکم بسته‌های بیشتر یعنی فشار کاری بیشتر و فضای انبار کمتر است. خود این موضوع می‌تواند اشتباهات انسانی و ماشینی را در شهرها افزایش دهد. با این حال این موارد در ارسال به شهرهای کوچک‌تر کم‌تر به وقوع می‌پیوندد.

رهگیری مرسوله‌ها

اگر چه ارسال به نقاط دور افتاده می‌تواند زمان‌بر باشد، رهگیری هم‌‌زمان و آنلاین حتی برای گیرندگان مرسوله‌ها در نقاط دور افتاده نیز مفید است. با دانستن لحظه‌ای این که بسته در چه مرحله‌ای از ارسال قرار دارد، نگرانی‌ها از نحوه دریافت و سلامت بسته ارسالی کاهش میابد.

شرکت‌های پستی، گسترش کسب و کار خود را در خدمت رسانی به افراد بیشتر و در گسترده جهان می‌بینند. هدف، خدمت رسانی به عموم مشتریان فارغ از محدوده جغرافیایی است. تیهاب نیز در این راستا کوشش می‌کند، با افزایش هاب‌ها و مراکز خود، خدمت رسانی بیشتری را به افراد بیشتری برساند.

 

منابع :

https://www.eurosender.com/en/sd/remote-location

https://b2n.ir/e38605

https://b2n.ir/z68814

https://b2n.ir/p97179

نظرات شما

فرم ارسال نظر

large desktopdesktoptabletphone