حمل و نقل بسته‌ها با چه وسایلی انجام می‌شود؟

حمل و نقل بسته‌ها با چه وسایلی انجام می‌شود؟

اگر بسته‌ای به راه دور فرستاده باشید، احتمالا در جریان سفر دور و دراز آن هستید. بسته‌ها مسیر بسیار طولانی و پرفراز و نشیبی را تا رسیدن به مقصد طی می‌کنند. انواع و اقسام سفرها را تجربه می‌کنند تا بالاخره به دست گیرنده‌ای چشم انتظار برسند. با افزایش خریدهای اینترنتی نیاز به تسریع فرایند ارسال بیشتر حس می‌شود. هر وسیله‌ا‌ی در این مسیر به کار گرفته می‌شود تا زمان رسیدن بارها کاهش پیدا کند. تعدادی از این وسایل حمل و نقل و تجهیزات مورد نیاز برای به ثمر رسیدن تمام برنامه ریزی‌ها در روند ارسال در ادامه مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

ارسال زمینی

یکی از پر طرفدارترین روش‌های ارسال، ارسال زمینی است. اگر بسته شما فاصله زیادی با مقصد ندارد این روش کارآمد خواهد بود. با این حال برای بسته‌هایی که حیاتی هستند این روش ارسال توصیه نمی‌شود چرا که می‌تواند زمان بر باشد. در نتیجه پیش از انتخاب نوع ارسال، حتما از سطح اولویت محتوی بسته اطمینان حاصل کنید. ما در تی‌هاب در حال حاضر با ۳۶۰ حامل، روزانه حدود ۸۰۰۰۰ بسته را به همین ترتیب برای مردم ارسال می‌کنیم.

کامیون‌های یخچال یا فریزر دار

در حالیکه کامیون‌های معمولی برای اکثر بسته‌های کوچک مناسب هستند، کامیون‌های یخچال یا فریزر دار برای بسته‌های فسادپذیر ایده‌آل‌اند. هر کدام موارد به کار گیری متفاوتی نیز دارند. مواد خوراکی یخ زده، مواد شیمیایی خاص و حتی برخی از کارهای هنری با این کامیون‌ها حمل می‌شوند. دلیل آن نیز توانایی کنترل و سنجش رطوبت موجود در هوا در این نوع از کامیون‌ها است. این روش برای بارهای بزرگ‌تر یا پر اهمیت مناسب‌تر است چرا که نسبت به هزینه ابتدایی امکانات بیشتری را ارایه می‌دهد.

پرواز بر فراز ابرها

بویینگ 747، ایرباس 340 و بویینگ347 به طور معمول در صنعت ارسال هوایی به کار گرفته می‌شوند. بویینگ 347 با متوسط کارکرد 4650 کیلومتر مناسب دو روز کاری سنگین در خطوط هوایی ارسال بار است. در مقایسه با دیگر هواپیماها این مدل با گنجایش 2 تن بار، کوچک محسوب می‌شود. ایرباس 340 در نقطه مقابل بیشتر برای بارهای عمده و سنگین مورد استفاده قرار می‌گیرد. متوسط گنجایش این ایرباس 16 تن بار است. درهای جلویی و پشتی به منظور بار زدن و تخلیه این هواپیما تعبیه شده‌اند. نکته حایز اهمیت، استفاده از هواپیماهای کارکرده در این صنعت است. هواپیماهایی که ساعات کمتری در هفته به کار گرفته می‌شوند را می‌توان به سادگی از میان آن‌هایی یافت که نزدیک به زمان بازنشستگی هستند. هزینه ابتدایی کمتر که صرف خرید این فروند از هواپیماها می‌شود، در زمان سربع‌تری جبران می‌شود.

هواپیماها؛ نجات دهنده جان انسان‌ها

مواردی که معمولا با هواپیماها ارسال می‌شوند، نسبت به تغییرات آب و هوایی حساس‌تر هستند و از ارزش بالاتری برخوردارند. اندام‌های حیاتی برای عمل‌های پیوند، مواد فسادپذیر مثل دارو، واکسن، غذا و لوازم آرایشی اغلب با ارسال هوایی به کشور یا شهر مقصد می‌رسند. از این نظر، هواپیماها سرعت و دقت بیشتری را ارایه می‌دهند و نقشی بسیار پررنگ در سلامتی و حفظ ذخایر منابع ایفا می‌کنند.

سفری بر روی آبی بی‌کران دریاها

 مانند دیگر روش‌های ارسال، کانتینرها نقش پررنگی در ارسال ایفا می‌کنند. نحوه قرارگیری این کانتینرها در سفرهای دریایی به اوج اهمیت می‌رسد. جایگذاری ناصحیح می‌تواند کانتینر را ناایمن سازد و در طی سفر با مشکل رو به رو کند. در یک تحقیق مشخص شد که سالانه بیش از ده هزار کانتینر از عرشه به پایین سقوط می‌کنند و 50% این موارد به دلیل اهمال در بارگذاری کانتینرها صورت می‌گیرد.

ایمن سازی بار بر روی کشتی‌ها

به همین خاطر، از انواع متفاوتی از روش‌ها برای ایمن سازی کانتینرها بر روی عرشه استفاده می‌شود. ابزارهایی با گره‌هایی مخصوص از بالا و پایین به طور معمول آن‌ها را به هم می‌بندد. با این وجود محکم کردن بیش از حد این بندها می‌تواند در طول زمان سفر به کانتینرها فشار اضافی وارد کرده و به آن‌ها آسیب بزند. این فرایند به دست افراد حاذق صورت می‌پذیرد.

به طور کلی فرایند ارسال یک مرسوله می‌تواند ترکیبی از این وسایل حمل و نقل را شامل شود. در هر صورت، سلامت و ایمنی بسته مورد توجه است. تیهاب نیز در این راستا تلاش می‌کند با به کارگیری ابزار به روز و مجهز در حمل بارها و بسته‌ها موفق عمل کند.

 

منابع :

https://b2n.ir/z85159

https://b2n.ir/j89409

https://b2n.ir/g84280

https://b2n.ir/z02615

https://b2n.ir/a55729

https://b2n.ir/j80986

 

نظرات شما

فرم ارسال نظر

large desktopdesktoptabletphone