آن سفر کرده که صد قافله دل همره‌ اوست، آیا سالم به مقصد می‌رسد؟

آن سفر کرده که صد قافله دل همره‌ اوست، آیا سالم به مقصد می‌رسد؟

 

حساسیت فرایند ارسال بسته‌ها بر کسی پوشیده نیست. آن چیزی که سلامت بسته را از زمان دریافت تا تحویل به گیرنده تضمین می‌کند رعایت نظم و قوانین حاکم بر روند ارسال است. با رعایت این نکات، در بیشتر موارد، رضایت مشتریان جلب می‌شود.

برچسب‌های مناسب بسته ارسالی بزنید

برچسب‌های بسته‌ها نشانگر اطلاعات ضروری یک مرسوله هستند. اغلب اطلاعاتی مثل آدرس گیرنده و فرستنده، وزن بسته، بارکد، نوع سرویس ارسال پستی، و کد پیگیری روی برچسب درج می‌شود. این درج اطلاعات می‌تواند پرینت شده یا دست نویس باشد. مکان این برچسب‌ها نیز بهتر است بر روی بسته باشد. به خصوص اگر بسته‌ای باید از جهتی خاص حمل شود، برچسب روی همان جهت بر روی بسته الصاق می‌گردد. استفاده از چسب نواری روی کاغذِ برچسب مانعی ندارد. با این حال باید توجه کرد که چسب، باعث تاری و ناخوانایی اطلاعات روی برچسب نشود.

بسته‌های ممنوعه نفرستید

ارسال برخی از موارد به طور کل، ممنوع است. در نتیجه با ارسال این موارد، امکان از بین رفتن مرسوله کم نیست. به عنوان مثال، برای ارسال یک مرسوله به کشورهای دیگر باید دقت کرد که چه مواردی در لیست ممنوعه قرار دارند. ممکن است یک کالا که حاوی حیوانات وحشی خشک شده (تاکسیدرمی) باشد، در بدو ورود به کشور مقصد ضبط شود. به خصوص اگر محتویات بسته از محل‌های مجاز تهیه نشده باشند، این امکان بیشتر است. انتقال بیماری‌ها و صدمه به محیط زیست کشورها از دلایلی هستند که برخی مرسوله‌ها را از بین می‌برند. از این روی، بهتر است همیشه از اصالت و محتوای کالای ارسالی اطمینان حاصل کنیم.

 

آدرس صحیح را بنویسید

اغلب بسته‌هایی که فاقد آدرس صحیح و یا کد پستی باشند به سمت فرستنده بازگشت داده می‌شوند. درست است که در نهایت بسته دوباره به سمت گیرنده ارسال می‌شود، ولی این فرایند زمان بر خواهد بود. با این حال در بیشتر موارد این نگرانی وجود دارد که بسته‌ها گم شوند، ولی ما به شما می‌گوییم که این چنین نیست. تمام بسته‌هایی که آدرس مخدوش داشته باشند، در صف بازگشت به آدرس اولیه قرار می‌گیرند. در نتیجه، از دادن آدرس صحیح و کامل گیرنده و فرستنده اطمینان حاصل کنید. گاهی در یک شهر دو خیابان با نامی مشابه وجود دارد. پس ذکر منطقه یا شریان اصلی می‌تواند به مکان یابی درست کمک کند.

   

مرسوله را بیمه کنید

بیشتر شرکت‌های پستی، در قبال بسته دریافتی، میزانی از حق بیمه را نیز دریافت می‌کنند. در صورتی‌ که به هر دلیل بسته دچار مشکلی شود، این بیمه می‌تواند جبران خسارت وارده شود. از این روی، بیمه بسته‌های پستی امری تشریفاتی نیست. بر عکس، در بسیاری از موارد، مشتریانی که از بیمه استفاده کرده‌اند، بیان می‌کنند که از شرایط مهیا شده راضی بوده‌اند. خود اظهاری ارزش بسته ارسالی، در گام نخست در تعیین سقف جبران خسارت بسیار حیاتی است.

 

به علاوه، در مقاله‌های قبلی به اهمیت بسته بندی صحیح پرداختیم. استفاده از بسته بندی صحیح نیز در کنار رعایت دیگر موارد، موجب سلامت بسته در فرایند ارسال می‌شود. تلاش کلی کارکنان پستی و به خصوص تیهاب این است که بسته‌ها در نهایت ایمنی و سلامت به دست گیرنده برسند. با این حال تمهیدات مراقبتی و اولیه، احتمال حوادث ناخوشایند را تا حد قابل توجهی کاهش می‌دهند. تلاش روزافزون و صادقانه ما در تیهاب، در جهت جلب رضایت هر چه بیشتر استفاده‌کنندگان از خدمات ارائه شده است.

نظرات شما

فرم ارسال نظر

large desktopdesktoptabletphone